Enduro Matkad

ENDURO MATKAD VŌRTSJÀRVE

Matkad toimuvad enamasti kevadel ja sügisel, kui hein on madal ,aga kokkuleppel saame ka suvel sõita ,kui pole just tuleoht metsades.

Matkale saab tulla grupiga, kui ka üksi. Matkal osaleja vastutab enda eest ise ja kinnitab seda enne matka allkirjaga. Grupp võiks jääda 4-10 in vahele. Aga loomulikult saab erineva arvuga gruppe kokkuleppel sõidutada.

Matkale saab tulla oma mootorrattaga ,ning saab ka rentida kergeid enduro tsikleid minu käest. Matkale saab tulla osaleja ,kes on kokku puutunud varasemalt mistahes mootorrattaga ja oskab mingilgi määral mootorrattaga sõita. Gruppides võiks võimalusel olla sama tasemega osalejad. KES POLE KUNAGI TSIKLIT NÄINUD ,SIIS TEDA ME OHUTUSE JA TEISTE HEAOLU PÄRAST MATKALE EI OOTA.

JUHILUBA POLE NÕUTUD,KUNA MATK KULGEB MAASTIKUL.

Matkad on tavaliselt 6-7 h pikkused ja selle ajaga läbime umbes 100-120 km erinevaid radasid. Vastavalt grupi sõidu oskustele valime terve päeva erineva raskusastmega radasid. Kui keegi peaks grupis ära väsima,siis on alati võimalus otse koju sõita ja ei pea hambad ristis päeva lõpuni punnitama.

MATKA EESMÄRK ON PAKKUDA OSALEJALE MAKSIMAALSET ÄGEDAT PÄEVA ENDURO MOOTORRATTA SELJAS JA KÜLASTADA PALJU ILUSAID KOHTI JA SÕITA ÜLIÄGEDAID ENDURO RADASID ERINEVATEL MAASTIKEL.

Matk saab alguse minu suvilast Tartu-Viljandi vahepealt Suure-Rakkest.

Hommikul kogunemine, kiire instruktsioon, ja lähebki sõiduks. Matka giidiks olen 99% mina ise ja luban,et annan endast parima ,et saaksite päeva “täie raha eest”:)

Tavaliselt on kogunemine kl 9-10 ja tsiklid käivad kl 10.30 Loomulikult saame kellaaegasid vastavalt grupi soovidele muuta.

Matka lõpus ootab meid soe “miljoni vaatega Võrtsjärvele” kuum saun.

HINNAKIRI

Oma tsikliga tulles 50eur. Hinna sees (giiditeenus, õhtune saun , saunaõlu, 6-7h parimaid enduro radu, soovi korral annan heameelega näpunäiteid ,kuidas võimalikult lihtsalt metsas tsikliga liikuda ja hakkama saada)

PÕHIPAKETT 290 eur

Hinna sees ( korralik kerge 2 ja 4 taktiline hooldatud enduro tsikkel -ktm,beta,huskvarna. Kogu päeva küte, 6-7h parimaid enduro radu giidi juhendamisel, soovi korral aitan nõu ja jõuga kuidas võimalikult lihtsalt metsas tsikliga liikuda ja hakkama saada, õhtune saun ja sauna õlle.

NB. EI PAKU VARUSTUST , SAAPAD, KIIVER , KAITSMED SAAB MUGAVALT RENTIDA ADVENTURES.EE

PAKUME KA ÖÖBIMIS VÕIMALUST SUVILAS KUNI KÜMNELE INIMESELE,KUS OLEMAS KÕIK ELUKS VAJALIK JA MILJONI VAADE VÕRTSJÄRVELE. SUVILA HIND ON 150eur öö(voodi, tekid , padjad , saunad ) linad võta ise kaasa.

Hinna sees on ka väli tünnisauna kütmise teenus , kus peale sõitu ülimõnus muljetada.

Ilma ööbimiseta on tünnisauna rent 70 euri soovi korral.

Kui Võrtsu ümber tiirutamisest küll saab, siis saan Teil korraldada ägedaid matkasid Ida-Eestis, Lätis. Kuna oman häid tutvusi Marokos Merzouga liiva tüünides, siis saan pakkuda kolme päeva trippi Merzouga kõrbes, kus giidiks olen ise. Küsi julgelt pakkumist.

Motoringkonnas tuntakse mind ainult Lärmi nime all. Endurotamist alustasin 20aastaselt ja olin esimene eestlane,kes osales Red Bull Romaniacsil. Nüüdseks olen läbinud seda võistlust 10 korda. Üheksa korda Bronks klassi ja ühe korra Silver klassi. Lisaks endurot sõitnud ka  Türgis, Bulgaarias, Slovakkias, Poolas, Itaalias, Marokos, Portugalis jne. Olen osalenud ka Le Touquet Beach kolme tunni sõidul 4 korda. Igapäevaselt tegelengi ainult enduroga. Korraldan kevadeti ja sügiseti enduro matkasid Võrtsjärve ümber koos rataste rentimiste jm sellega. Talvel korraldan jääraja võistluseid ja sõidan saaniga endurot. Ostan, müün enduro tsikleid ja rendin rattaid ning korraldan tuure. Lisaks korraldan viimased 20 aastat võistlusi, aastas teen umbes 13 üritust (enduro, hardenduro, superenduro, kestvuskross, jäärada, mäkketõus) Vean uut sarja EESS(Estonian Enduro Super Serious) mis koosneb 8 etapist ja erinevast distsipliinist. 21 hooaega sõidan ka tsiklite mäkketõusu ja olen umbes 15 kordne Eesti Meister. Oman ka peolaeva nimega Omedu Võrtsjärvel, (www.omedupeolaev.ee) korraldan suviti rock kontserte ja mängin ka ise bändis millel nimeks Spark Blugs. Lisaks rendin laeva välja kõikidele huvilistele. “Enduro tsikkel on üks ägedamaid asju maailmas millega kokku puutun igapäevaselt ja arvan ,et alternatiivi polegi olemas millega saaks näha niipalju erinevaid kohti maailmas kui enduro tsikliga. “ Nii vähe ongi õnneks vaja – et oma lihtsalt endurokat …